5 důvodů, proč se vyplatí pracovat v Kopřivnici

Sice město Kopřivnice patří mezi malá města, přesto nabízí mnoho způsobů, jak trávit volný čas. Mnoho možností nabízí historie tohoto malebného města, která je spojena s výrobou dopravních prostředků. Je však více věcí, které se zde rozhodně vyplatí navštívit a pracovat. Chcete vědět, které to jsou?

1. Zjistíte, díky čemu je Kopřivnice celosvětově známá

Kopřivnice se desítky let spojuje s automobilovou značkou Tatra, která zde sídlí a je třetí nejstarší na světě. Nejrůznější modely osobních a nákladních aut, ale i autobusů, letadel a vojenských vozidel, si můžete prohlédnout v Technickém muzeu Tatra. V muzeu najdete i krásné veterány a ceny z významných automobilových závodů. Součástí výstavy je i úplně první automobil v Rakousko-Uhersku – Präsident. I kvůli němu se výstavu rozhodně vyplatí navštívit. Cena lístku je 140 Kč.

Photo by Radek Bartoš / CC BY 2.5

 

2. Objevíte dějiny města díky muzeím

U muzeí ještě zůstaneme. Mnoho zajímavostí z minulosti Kopřivnice se dozvíte v muzeu Fojství. Jeho součástí je nejen výstava kočárů a bryček, které se zde kdysi vyráběly, ale i archeologických objevů z okolí Kopřivnice. Lístek na prohlídku muzea stojí 40 Kč. Lašské muzeum zase představuje výrobu hliněného zboží, kterým byla Kopřivnice v minulosti rovněž známá. A tím počet muzeí v tomto regionu nekončí. Hned v nedalekém Příboru se narodil Sigmund Freud, který tam má také své muzeum.

Photo by Michal Maňas / CC BY 3.0

3. Navštívite hrad Šostýn

Pokud budete chtít poznat ještě více z minulosti Kopřivnice, určitě navštivte zříceninu hradu Šostýn. Hrad byl postaven v 13. století a v současnosti je zařazen mezi kulturní památky České republiky. Nachází se přibližně 1,5 od města a dostanete se k němu po trase Lašské naučné stezky, takže kromě objevování dějin Kopřivnice si budete moci užít i přírodu v okolí.

 

Photo by Tedmek / CC BY 3.0

 

4. Budete moci využít dobrou polohu města

A když budete mít pocit, že jste v Kopřivnici a jejím okolí navštívili všechno, stále máte hodně možnosti, kam jet. V těsné blízkosti Kopřivnice se nachází například třetí největší město Česka – Ostrava, do které se dostanete za půlhodinu. Rovněž se však Kopřivnice nachází blízko hranic hned se dvěma zeměmi. Proto budete moci leckdy zajet na Slovensko, ale i do Polska.

 

5. Vychutnáte si okolní přírodu

Okolí a přírodu Kopřivnice vám představí procházka po Lašské naučné stezce. Vedle hradu Šostýn se po ní dostanete i na další malebná zákoutí jako například Rozcestí čarodějnic, Janíkovo sedlo či Raškův kámen. Rovněž určitě nevynechejte ani rozhlednu Bílá hora. Z výšky přes půl kilometru si budete moci užít výhled na Beskydy, Jeseníky, ale i Ostravu.

 Photo by Casablanca / CC BY 3.0-SA

Máte zájem? I Express People v Kopřivnici nabízí několik nabídek práce. Ubytování a dopravu navíc získáte zdarma. Neváhejte, začněte vydělávat v Kopřivnici a využijte všechny výhody, které život v tomto městě nabízí!