5 věcí, které promění váš pohovor na noční můru

15.03. 2015 – Pokud se nechcete zaměstnat na pozici, o kterou se ucházíte, dáme vám 5 základních rad, které vám k tomu pomohou.

5 věcí, které promění váš pohovor na noční můru

Přijďte pozdě

Pozdní příchod o vás prozradí hodně: nedokážete si zorganizovat čas a nepočítáte s rezervou kvůli neočekávaným okolnostem. Své zpoždění zaměstnavateli neohlásíte. Práci přece nechcete. Pozor! Pokud se o práci ucházíte v některé z jižních krajin, může pohovor zmeškat i samotný zaměstnavatel. Hodinové, nebo půldenní zpoždění zde není ničím výjimečným.

Přijďte nepřipraveni

Pokud chcete, aby váš pohovor dopadl jako noční můra, nepřipravujte se. O firmě, do které je pozice obsazována, si nic neprostudujte. Vždyť, jak jste psali v životopise, jste flexibilní, dokážete se přizpůsobit. Zaměstnavatel takovou formu flexibility určitě ocení.

Kašlete na první dojem

První dojem je pro člověka klíčový. Ne však pro vás. Podceňte proto i přípravu na budování dojmu. Váš zjev, jakož i projev, nejsou důležité. Image je přece k ničemu a vy si práci najít nechcete. Na světě je zase o jednu výmluvu navíc.

Přineste si mobilní telefon

V hektické době chcete být všude dosažitelný. Ukazujete tak, že vaši kolegové a kamarádi se vám mohou kdykoliv dovolat. Telefonování během pracovního pohovoru, bohužel, hovoří o tom, že jsou pro vás momentálně podstatnější věci, jak tento pohovor.

Nešetřete superlativy

Jste přeci číslo jedna – na tuto pracovní nabídku, i obecně. Sebekritika proto není nutná. Je dokonce zbytečná, protože vy negativní vlastnosti nemáte. Otázka člověka, vedoucího pohovor, zda máte i negativní vlastnosti, vás nemůže zaskočit. Vaše odpověď je jasná: „Ne, nemám“.

Mgr. Ondrej Ivan
Recruiter