Hrdina mezi našimi zaměstnanci

Tomu se říká být ve správný čas na správném místě! V české fabrice BROSE Kopřivnice u Ostravy bylo minulý týden rušno. Zaměstnanec Express People svou pohotovou reakcí zachránil život svému kolegovi, který po pádu ležel několik minut nehybně na ploše logistické haly. Běžný pracovní den se během několika okamžiků změnil v boj o život.

Měla to být noční směna jako každá jiná. Pan Zdeno Kriak a jeho kolegové si během průchodu oddělením logistiky všimli neobyčejné věci. “Protože byla noční, tak v hale nebylo moc lidí. Už z dálky jsme si všimli, že kolega, pracující s vysokozdvižným vozíkem, bezvládně leží u vozidla. Nastala panika. Nikdo nevěděl, co se stalo. Předpokládali jsme, že spadl z vozíku na záda,” řekl. Rozrušení nadřízení okamžitě přivolali interní rychlou zdravotní pomoc, která je v BROSE běžně přítomná ve výrobě. Pan Zdeno viděl, že situace je vážná, neváhal ani sekundu a už namodralému kolegovi vytáhl jazyk, díky čemuž začal dýchat.

Přivolaní zdravotníci byli na místě do tří minut. Zaměstnance stabilizovali s diagnózou silného otřesu mozku. Duchapřítomnost pana Zdena v tého náročné situaci byla obdivuhodná. A co on říká na pocit, že někomu zachránil život? “Pro mě je to víceméně běžná záležitost. Zažil jsem I těžkou autonehodu, kde jsem se taky snažil pomoci všem zúčastněným. Jsem fotbalovým rozhodčím. I při sportu se často stávají různé úrazy. Něco se stále děje,” hodnotil s úsměvem. Šlecehtnost tohoto činu bude u všech zúčastněných určitě rezonovat ještě dlouho.

Za tento hrdinský skutek poděkovaly a ocenily pana Kriaka vedení společností BROSE i Express People. V kritických okamžicích rozhodují sekundy. Je nesmírně důležité být ve střehu a nezištně pomoci člověku v nouzi. Myslete na to a neváhejte si čas od času oprášit vědomosti o první pomoci. V podobné situaci se můžete kdykoliv ocitnou vy nebo vaši blízcí.